امروز اثری بی نظیر از هنر موسیقی فیلم برای شما انتخاب شده است! موسیقی که حاصل کار اثری حماسی از سالیان قبل تا به حال است! اثری از زندگی و یک داستان واقعی که آن را کمپانی قدرتمند والت دیزنی به صورت یک انیمیشن به تصویر کشیده است!
جان اسمیت یا همان به انگلیسی: John Smith متولد ۱۵۸۰- ۲۱ ژوئن میلادی سرباز، جستجوگر و نویسندهٔ انگلیسی بود. او از برای نقشش در برپایی نخستین سکونت‌گاه پایدار انگلیسی در آمریکای شمالی مانند: جیمزتاون ویرجینیا و نیز روابطش با سرخ‌پوستان ویرجینیا شناخته‌شده است.
جان اسمیت با دختر فرمانده پوهاتان ارتباط نزدیک داشت. او همچنین کاوش‌هایی هم میان رودهای ویرجینیا تا خلیج چسپیک انجام‌داد. همچنین نوشته‌های او مردان و زنان بسیاری را به کوچیدن به ینگه دنیا دلگرم‌ساخت.موسیقی بی نظیر آرام و لذت بخش Colors Of The Wind یا همان "رنگ های باد..." از این انیمیشن جز زیباترین آثار موسیقی فیلم جهان است که انتخاب امروز ما با همین عنوان به شما تقدیم میشود. پیشنهاد میشود این موسیقی زیبا را دریافت کنید


زندگی:
او پیش از آمدنش به قارهٔ نو ماجراجویی‌هایی چند را از سر گذرانده‌بود. یک چند در جوانی به عنوان مزدور برای فرانسویان با اسپانیا جنگیده‌بود. چندی هم در راه استقلال هلند کوشیده‌بود. زمانی را در مدیترانه به دزدی دریایی یا بازرگانی سپری کرده‌بود و زمان دیگر به جنگ با عثمانی پرداخته‌بود. در جنگ با عثمانی و در خدمت اتریش بود که به درجهٔ سروانی رسید.

در ۱۶۰۲ تاتارهای کریمه او را به بند کشیدند و در بازار برده‌فروشان فروختند. اربابش که یک ترک بود وی را به رسم پیشکش برای معشوقهٔ یونانی‌اش به استانبول فرستاد ولی آن زن شیفتهٔ اسمیت گشت. سرانجام در زمانی که جان اسمیت را به کریمه برده‌ بودند او به روسیه گریخت. از آنجا به خاک دولت لهستانی-لیتوانیایی رفت و پس از سفری به شمال آفریقا در ۱۶۰۴ به انگلستان بازگشت.

در ۱۶۰۶ با کمپانی ویرجینیای لندن -که اجازهٔ راه‌اندازی یک مستعمره را از شاه گرفته‌بودند- راهی قارهٔ تازه‌شد. جیمزتاون در آمریکا بنیادنهاده شد ولی مشکلاتی چند چون نامساعد بودن آب و هوا، کمبود خوراک و تازش سرخ‌پوستان شیرازهٔ آن را به هم می‌ریخت. در ۱۶۰۷ هنگامی که اسمیت در حال کاوش سرزمین تازه‌یافته‌شده بود به دست نیروهای فرمانده پوهاتان دستگیر شد ولی -بر پایهٔ نوشتهٔ خود جان اسمیت- دختر فرمانده از کشته‌شدنش به دست پدر جلوگیری نمود.

البته در راستگویی جان اسمیت جای تردید نیز هست. به هر روی این برخورد سبب دوستی میان سرخ‌پوستان و همکاران جیمزتاون گشت. اگرچه این دوستی دیری نپایید؛ به زودی جنگی میان مستعمره‌ نشینان سرخ‌ پوستان درگرفت. در یکی از همین جنگ‌ها چلیک باروتی در نزدیکی اسمیت ترکید و او را به سختی زخمی نمود.در ۱۶۰۹ جان اسمیت به انگلستان بازگشت و پس از آن دیگر هرگز پای به آمریکا نگذارد.

اینها خلاصه زندگی واقعی بود که کمپانی قدرتمند والت دیزنی ، خالق آثار بی نظیر سینمایی در انیمشینی به نام Pocahontas در سال 1995 با همکاری هنرمند آشنای هنر سینما " مل گیبسون " یا همان Mel Gibson به تصویر کشید.

این انیمشین که داستان و اتفاقات توضیح داده شده در بالا را در قالب یک اثر حماسی و رومانتیک به تصویر میشکد حاصل نویسندگی Carl Binder و Susannah Grant و 26 نفر دیگر از زبردستان ادبیات این کمپانی قدرتمند به کارگردانی Mike Gabriel و Eric Goldberg می باشد.دانلود

حجم فایل: 3:43 MB

پسورد:www.negarcnt.com